seksprzygody
zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Seksualna fantazja czy dewiacja – gdzie jest granica?

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Ile osób – tyle gustów. Ile gustów – tyle fantazji seksualnych. O czym fantazjują ludzie, aby osiągnąć orgazm? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zależy od temperamentu, poziomu kultury i pasji, gustu artystycznego, zdrowia i wielu, wielu czynników. Gdzieś jednak kończy się fantazja, a zaczyna się niebezpieczna dewiacja.

 

Fantazje seksualne to zupełnie zwyczajna rzecz. Każdy z nas, kobiety i mężczyźni, często lub od czasu do czasu, z premedytacją lub mimowolnie, odgrywa w wyobraźni różne sceny. Jest wśród nich wiele erotycznych, które często pomagają nam w życiu intymnym. Każdy fantazjuje według własnych upodobań, ale wszystkie scenariusze można podzielić na dwie duże grupy, W pierwszej znajdują się te „kreatywne”, czyli twórczo wzbogacające życie intymne, w drugiej, takie, którymi „omijamy” wewnętrzne przeszkody utrudniające naszą seksualność.

 

Czym jest fantazja, a czym dewiacja

 

Fantazje seksualne, w okrzepniętych związkach, czynią nas odważnymi i wyzwolonymi. Wyimaginowane sceny stają się potężnymi afrodyzjakami, pobudzają pożądanie i pomagają zwiększyć przyjemność. A jeżeli partnerom uda się wypowiedzieć i podzielić się swoimi fantazjami, to jeszcze bardziej zbliży parę. Niektórzy ludzie mają jedną, stałą, ulubioną fantazję, do której wciąż na nowo wracają. Niektórym ludziom w głowach przewijają się obrazy ze stron pornograficznych.

Mężczyźni, dla których erotyka ucieleśnia się głównie w obrazach wizualnych, zaczynają bardzo łatwo fantazjować. Zdjęcie, przelotny dotyk w metrze i już wyobraźnia zaczyna działać.
Kobiety zachowują się inaczej. Ich fantazje rodzą się bezpośrednio w miłosnym uścisku i towarzyszą orgazmowi, a nawet stają się jego koniecznym warunkiem. Ich scenariusze są zawsze indywidualne, pełne szczegółów i mogą nie być tak jawnie erotyczne, jak te męskie. Pod wieloma względami ich pożądanie jest napędzane duchem romantycznej scenerii, namiętnym szeptem. Kobiece fantazje zmieniają się z wiekiem. Wreszcie kobiety częściej niż mężczyźni ukrywają swoje fantazje.

Nie ma nic złego w fantazjowaniu o przebraniu pielęgniarki czy skórzanych, długich butach partnerki. Nie mniej jednak fantazja może nas zaprowadzić w niebezpieczne rewiry, poza granicę, za którą zaczyna się chorobliwa dewiacja. Dewiacja, w przeciwieństwie do fantazji budzi sprzeciw, niesmak i najczęściej ma konotacje związane z przekroczeniem norm prawnych.

 

Kiedy granica zaczyna się zacierać, a fantazja zmienia się w dewiacje

 

Definiowanie patologicznych zachowań seksualnych wydaje się proste.  Dewiacja mam miejsce wówczas, kiedy spełnia trzy jasne kryteria: brak zgody partnera seksualnego, powodowanie bólu fizycznego lub psychicznego i niemożność osiągnięcia orgazmu bez użycia perwersji seksualnych. Jako przykład dewiacyjnych można podać przykład fantazji, w których dziecko lub zwierzę uczestniczy w stosunku seksualnym. Dyskusyjne są także fantazje związane z fekaliami pojawiającymi się podczas stosunku czy gwałtem. Gwałt jest poważną ingerencją w życie człowieka i poważnym przestępstwem przeciwko człowiekowi. Psychologowie i seksuolodzy uważają jednak, że nie ma nic nienormalnego w tym, że ludzie mogą sobie wyobrazić, że są zmuszani do seksu. Przymus może być częścią gry seksualnej. Niektórzy lubią agresję, która przejawia się w seksie w postaci gwałtownej namiętności, ekstremalnych rodzajów seksu lub ostrego seksu.

 

Podsumowując

 

Rzeczywiste pragnienia seksualne mogą bardzo różnić się od fantazji seksualnych. Naucz się odróżniać jedno od drugiego. Być może twoje fantazje seksualne są zbyt prywatne. A partner seksualny i jego prawdziwe działania mogą mieć bardzo pośredni związek z twoimi fantazjami seksualnymi. Z tego powodu zastanów się dokładnie, czy musisz dzielić się swoimi fantazjami seksualnymi i czy musisz być świadomy fantazji seksualnych swojego partnera. Czy warto ingerować w świat podświadomości, podtrzymując i pielęgnując prawdziwą miłość i żywe relacje seksualne? Każda dorosła osoba samodzielnie odpowiada na to pytanie. Poszukaj własnej drogi do harmonijnego związku i pozwól, aby Twoje fantazje seksualne Ci w tym pomogły!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x